Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są właściwie smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W największym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również znaleźć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *